Haberler

9 December 2017

Sektörde Alüminyum Profil

Sektörde Alüminyum Profil: En çok kullanıldığı alanlar inşaat alanları olmak üzere şıklık ve modernlik bakımından da tercih sebebi olmaktadır. Kalite bakımından ve kullanımının kolay olması bakımından da insanlar alüminyum profil çeşitlerini bir çok alanda sık sık kullanmayı tercih etmişlerdir. Alüminyum profiller tek parça halinde değil de birden fazla parçanın birbirine monte edilmesi sonucu kullanıma hazır hale gelebilmektedir. Aynı zamanda sağlam ve de dayanıklı oluşu dekorasyon şeklinde kullanılmasını sağlamaktadır. Cam balkonlardaki imalat aşamasında da kullanılan alüminyum profil bu balkonların iskelet kısmını oluşturmaktadır. Her iklim şartına da dayanıklı bir profildir ve yıpranmaya maruz kalmaz. Bunun yanında cam balkonlarda şık bir görünüm oluşmasında da yardımcıdır.

Sektörde Alüminyum Profil: Alüminyum Profil Üstünlüğü

Alüminyum profil daha önceki konuda da anlatıldığı gibi çoğunlukla cam balkonlarda ve dış cephelerin kaplamalarında kullanılmaktadır. Avantajlarından biri de uzun ömürlü olmasıdır. Montaj bakımından da oldukça kolay monte edilebilmektedir. Bir diğer üstünlüğü da maliyet bakımından oldukça ucuza mal edilmesidir. Bu ürünleri almak istediğinizde mutlaka kurumsal bir firmayla bağlantı kurmanızda fayda vardır. Bunun nedeni ise her hangi bir sorun yaşandığında büyük ve kurumsal firmaların müşterilerine daha kısa sürelerde dönüş yapmasıdır. Bu şekilde de bir mağduriyet yaşanmasının önüne geçilmiş olur. Duşa kabinler de yine iskelet kısmı alüminyum profilden oluşan eşyalardır. Bu profiller de estetik bakımdan duşa kabine uygun bir tasarımda olması gerekir. Kısacası alüminyum profil kullanılacağı yere göre değişik türlerde bulunabilmektedir. Bunun için de ne amaçla kullanılacak ise ona göre tercih yapmakta fayda vardır. Örneğin bir duşakabinde sert yapıda bir alüminyum profil kullanılmalıdır.

Alüminyum Profil Temin Edilebilecek Yerler

Alüminyum profil daha çok kurumsallaşmış bir şirketten temin edilmelidir. Bunun nedeni ise daha önce bahsedildiği üzere geri dönüşlerde sıkıntı yaşanmaması içindir. Çünkü bizim gibi kurumsal firmalar müşterisini birinci planda tutarak mağduriyet yaşanmasına kesinlikle izin vermemektedir. Yıllar öncesine dayanan tecrübemizle sizlere yardımcı olabilmekteyiz. Bünyemizde bulundurduğumuz çok fazla sayıda alüminyum profil çeşitlerimiz sayesinde sizler de oldukça memnun kalacaksınız. Özellikle duşakabinlerde kullandığımız profiller su sızdırmazlık özelliği ile de oldukça kullanışlıdır.

Yavuz Metal Alüminyum A.Ş. – Alüminyuma Değer Katıyoruz..
Blog , ,
× Whatsapp Available from 08:00 to 23:00