Haberler

8 December 2017

Alüminyum Profil Statik Boyama

Alüminyum Profil Statik Boyama : Yapı sektöründe en fazla kullanımı yapı malzemesi olan alüminyum, nerede ise tüm alanlarda kullanılır. Statik boyama içinde solvent içermeyen bir profil kaplama yöntemidir. Profili kaplayan malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan ince bir boya partikülleridir. Alüminyum profil statik boyama özel boya tabancaları ile boyaması yapılır. Boya tabancadan geçerken, eletrostatik toz boya parçaları kabin içinde hedeflenen malzemeye yapışır. Boyama işlemini akabinde kaplama işlemi de oluşmuş olur. Fazla yapılan boya kolaylıkla tekrar kazınarak tekrar boyanmaya hazır bir hale getirilir. Alüminyum profil statik boyamanın hemen sonrasında mutlaka topraklama yapılması gerekir. Bu şekilde yapılan boya uygulaması, zeminde daha net ve daha kalıcı olur. Malzeme boya ile kaplandıktan sonra fırınlama sistemi uygulanır. 200 derecelik fırının ısısı toz boyanın eriyerek profile geçmesini sağlar.

Alüminyum Profil Statik Boyama : Statik Boyanın Uygulama Şekli

İlk etapta temizlik ve ön işlem yapılır. Alüminyum profil statik boyama işlemi için kusursuz sonuç elde etmek için gereklidir. Parça temizliği için farklı yöntemler kullanılır. Bunlardan bazıları ise, asidik temizleyiciler inorganik kirli profiller için ideal bir yöntem iken, alkali temizleyiciler organik kirlilikler için daha uygundur. Diğer kirliler için ise yağ alıcı özellikte olan kimyasallar kullanılabilir. Profil statik boyama uygulaması, elektrostatik tabancalar ile uygulanır. Bu işlemler için iki türlü boya tabancaları mevcuttur. Boya tabancalarının özelliği ise boyayı eşit olarak zemine yaymasıdır. Temizlik ve boya işleminin ardından fırınlama işlemi yapılır. Fırınlama işlemi, profillerin üzerinde ki toz boyaların eriyerek profile geçmesini sağlar.

Alüminyum Profil Statik Boyama : Boyama İşleminde Verimliliğin Sağlanması

Kurumsal hizmet sunan firmamız alüminyum profil statik boyama kullanmakta ve bu toz boyanın verimi oldukça fazladır. Verimliliğin yüksek olması ile beraber, profiller üzerine boyama işlemi üç ayrı metot ile de yapılabilir. Bunlardan ilki, elektrostatik boya uygulama, profiller üzerinde bir sarmal etkisi gösterir, zemin üzerine homojen bir şekilde boyayı kaplar. İkinci metot ise; toz boyayı profilin kıyı ve köşelerine uygun girintilere ulaşmak için tasarlanmış olup, uzman ekibimiz size özel profil üretimi konusunda birinci sınıf hizmet sunmaktadır.

Yavuz Metal Alüminyum A.Ş. – Alüminyuma Değer Katıyoruz..
Blog , ,
× Whatsapp Available from 08:00 to 23:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday