Haberler

10 December 2017

Alüminyum Profil Kullanım Alanları

Alüminyum Profil Kullanım Alanları: İnşaat ve yapı sektöründe geniş bir kullanıma sahip yapı malzemesinden birisi de alüminyum profil olmaktadır. Isıya dayanıklı olan alüminyum profil malzemelerinin aynı zamanda elastik bir yapı özelliği sayesinde kolay şekil alabilmesi, elektriği ve ısıyı kolayca iletebilmesi, hava şartlarına; sıvı ve gaz kaçaklarına karşı dayanıklı olması alüminyum profil malzemelerinin kullanım alanının sürekli genişlemesine ortam hazırlamaktadır. Yağmur ve kar gibi olumsuz hava şartlarına karşı büyük bir direnç gösterebilen bu profil malzemeleri bahsi geçen özellikleri sayesinde özellikle dış cephe yapısında çok yaygın bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Alüminyum Profillerin Kullanım Alanları Nerelerdir?

Bünyesinde birçok kullanım kolaylığı sağlayacak özellikleri barındıran alüminyum profil malzemeleri bu özellikler doğrultusunda yağı ve inşaat sektörünün birçok alanında tercih edilirken kullanılabilirliği, uzun ömürlü ve dayanıklı oluşu da kalitesini iki kat daha arttırmaktadır. Alüminyum profiller; zeminlerin döşenmesinde, zemin boşluklarının doldurulmasında kullanılabildiği gibi aynı zamanda cam balkon mekanizmalarından su ve hava geçişini engellemek amacı ile cam balkon sistemlerinde, cam kapılarda köşe dönüşlerinde, sanayi ve ev tipi panjur üretimlerinde, evlerin giriş merdivenlerinin iskelet yapısında, merdiven korkuluklarında, balkon korkuluklarında, havuzların kenarlarına yapılan korkularda, bölme duvar işlerinde, pencerelerin ve kapıların açılıp kapanmasını sağlamak amacı ile ve çelik kapı kasalarında sık sık kullanılan yapı elemanları olmaktadır.

Alüminyum Profil Kullanım Alanları: Alüminyum Profillerin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Kullanım alanı bu kadar geniş olan alüminyum profil malzemelerinin yapı ve inşaat sektöründe bu kadar yaygın olmasının temel sebebi barındırdığı özellikler sayesinde sağladığı avantajlar olmaktadır. Alüminyum profiller öncelikle olumsuz hava şartlarına karşı son derece direnç gösteren ürünlerdir bu nedenle de dış cephede uzun ömürlü olarak kullanılan malzemelerin başında gelmektedir. Olumsuz hava şartlarının yanı sıra oldukça hafif olması, montajının kolay olması ile birlikte ısı ve elektriği anında iletmesi, kolay şekil alarak kullanım alanına kolayca uyum sağlayabilmesi, ses izolasyonu yapması da alüminyum profillerin kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlar olmaktadır. Ucuz maliyetinin yanı sıra kullanım ömrünün oldukça uzun olması alüminyum profillerinin bir diğer avantajı olmaktadır. Özellikle dış cephe gibi yapılarda büyük önem arz eden alanlarda alüminyum profiller büyük kolaylık sağlayan yapı elemanlarının başında gelmektedir. Evinizin her alanında rahatlıkla kullanabileceğiniz alüminyum profil hizmetini en yüksek kalite ve en ucuz maliyet ile bizimle hemen iletişime geçerek bizden sağlayabilmeniz mümkün olmaktadır.

Yavuz Metal Alüminyum A.Ş. – Alüminyuma Değer Katıyoruz..
Blog ,
× Whatsapp Available from 08:00 to 23:00 Available on SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday